Page 1 of 11
Forum » Razonoda » Pricaonica » Cudne misli (Neke cudne misaone zamisli :D)
Cudne misli

Galaxy
3
poruka na forumu
27 164

post # 1 | 2018-01-11 , 10:23 PM

Buncanje u Delirijumu

I dok ja tako lezim sam u mracnoj sobi i borim se sa vrucinom razmisljam o nekim nebitnim stvarima poput “kako je vruce,cime se rashladiti”.Desava se nesto cudno moje misli kao da imaju svoju sopstvenu svest,odlaze same na neku drugu stranu u neku drugu pricu

Setim se nje iako je nikad nisam stvarno upoznao,kako bi bilo proci lagano prstima kroz njenu kosu.Osetiti miris njene koze,i pogledati je u oci i na neko vreme se jednostavno izgubiti u tim ocima.Uzeti je za ruku i povesti u duge setnje ulicama,obasjanim samo ulicnim svetiljkama koje kao svitci nezno sijaju i zuje.Tmurnim oblacima koji se spremaju da izruce svoje kapi na zemlju po kojoj prave bare i lokve vode po kojima skacemo radosni.Skriti se negde u neki prolaz u gledati kako drugi ljudi uzurbano hodaju,trce da se sklone sa kise.Izaci na kisu i jednostavno plesati,skakati po baricama i uzivati kao da nista drugo ne postoji.Kao da je vreme stalo za sve osim za nas,gledati lica nasmesenih ljudi koji nas posmatraju kroz izloge svojih prodavnica.Verovatno se prisecajuci nekih slicnih iskustava iz svog zivota i mladosti.Pogledati radjanje Sunca i prve znakove jutarnje svetlosti kako se prelama na nebu i pravi dugu.Osetiti spoj mirisa mokrog vazduha i njene kose .... Pogedati kapi vode na njenom licu i taj njen zavodljivi smesak....

Ahhhh opet taj mobilni telefon zvoni,povlaci misli iz delirujuma i vraca u surovu realnost.Namesti nazad grubo lice,lazni osmeh i nastavi dalje.Pa barem do sledeceg delirijuma,mozda bude nesto drugacije sledeci put

by
Vladimir STAMPI Stanisljevic

Added (2018-01-11, 10:21 PM)
---------------------------------------------

Kapi kise

Polako se spusta ponoc,i kisa sve jace pada
stojim sam na ulici daleko od mog grada.
Vec je pola noci,vetar sve jace duva
dok ona mirno spava moje je srce cuva.
Polako se sprema smena noci i dana
divne su jutarnje boje,noc je bila laka
jer mislim o necemu mojem.
Lagano se vracam kuci,a ruka mi suze brise
svi pitaju sta mi je,a ja kazem to su samo
Kapi Kise ........

Added (2018-01-11, 10:22 PM)

Crvena Ruza

Dadoh ti ruzu u znak pomirenjastavi je na srce da te vise ne vredjam
prisloni je lagano na to srce malo
da ti pridjem blize da ti kazem
da bez tebe ne mogu da disem
dok je spustas lagano kazes da me volis
i uz lagan osmeh oseti nekakav bol
pogleda u srce probuseno je skroz
dok kaplje polako sve vise se prazni
ruzo ruzo zasto njeno srce krvari
uze ruzu sa srca tvog
baci je pod noge izgazi je skroz
pogledah u nju ne cuje se vise
zar si ruzo morala da mi uzmes nju
jedino sto me pokrece vise nije tu
ruzo ruzo zasto si tako lepa
a u stvari ruzna ubila si moju ljubav svu
ruzo mrzim te iz sveg srca skroz
ubila si i sad zivot moj
kad te vidim isecu te skroz
moje srce vise nije ni crvene boje
vec je kao nebo kad se pojavi mala zvezda sjajna
jedina uteha sada mi je pivo
popicu bure i otici sa stilom
ja sa zemlje krecem i dolazim njoj
nosim joj lalu iz dvorista mog
kad me vidi gore pocinje da place
dajem joj lalu sa zemlje nase
na zemlji osta samo tuga nasa
i ona ruza sto srca razdvaja
sada je svi mrze proculo se svetom
da crvena ruza ubija redom!!!!!!

Added (2018-01-11, 10:23 PM)

Mracni Svet

Zivimo,u jako opasnom svetu,
cim izadjes iz kuce ti predstavljas metu...
Stalno se osvrces i gledas iza sebe,
dok setas ulicom neko ce da te sjebe,
zivot ti se gasi,u velikoj lokvi krvi,
dosli su ti brate dani mnogo crni....
Za tebe nema pravde nema ni zivota,
odavno je tebi presudila stoka.....
Kriju se i cuce po mracnim coskovima,
cekaju metu da je izbuse glokovima......
Zato zivi zivot kako samo umes,
jer mozda ces bas ti sutra da umres....
I nece te biti vise na ovome svetu,
jer od rodjenja predstavljas nekome metu....

Added (2018-01-11, 10:23 PM)

XXXXXX
Bez tebe su besane noci,
a ja se pitam dali ce proci.
Novi dan jos uvek se ceka,
da probamo jos jednom ispocetka.
Mozda dodje,a mozda i nece doci,
ali znam da ova bol mora proci ........

Poruku je menjao/la STAMPI - Petak, 2018-01-12, 10:42 PM

Kad se okrenem i odem to ne znaci da je pobeda tvoja nego ne zasluzujes moje vreme

62
poruka na forumu
253 2488

post # 2 | 2018-01-12 , 10:34 PM

Veoma lepa proza i stihovi Stampi. :)

"Ne ispravljaj budalu, mrzeće te zbog toga, ispravi mudrog čoveka on će te zbog toga ceniti"

84
poruka na forumu
157 2168

post # 3 | 2018-01-12 , 10:47 PM

Stampi svaka cast :)

Borim se za ono sto zelim....Nisam uvek pobednik...Ali sam dobar ratnik

Galaxy
3
poruka na forumu
27 164

post # 4 | 2018-01-12 , 11:23 PM

Prvi dan ostatka zivota.... 26 Jun 2017 negde oko 4 sata :)

Dan,skoro kao i svaki drugi.Veoma toplo iako je tek jutro oko 10 sati.Nesnosna vrucina se pojacava dok pijem kafu. Lagano se oblacim i izlazim iz stana da prosetam malo po parku i probam da se sakrijem i malo razladim od vrucine i toplotnog talasa. Dok laganim koracima setam kroz park i trazim neko samotno mesto za mene,gledam oko sebe kako stariji ljudi igraju sah,karte ili samo sede mirno i spokojno prisecajuci se nekih proslih vremena,ljubavima,nestaslucima.Neki pricaju o vremenu kad su bili u ratu.Zaljubljeni parovi se setkaju drzeci za ruke,na licima su im osmesi koji sve govore.Nekako se oseti ta njihova ljubav u pogledu osmehu,setanju koje izgleda kao da sa svakim korakom poskakuju od zemlje,to nama koji ih posmatramo izgleda kao da lebde iznad zemlje.Skrecem pogled od njih jer sam se odmah setio kako sam i ja to jednom doziveo,bio tako zaljubljen i imao taj zanos taj osecaj.Ali raspuklo se na komadice sitne toliko da su mi rasparali  idusu i srce.Tada sam znao nikad vise taj osecaj se nece vratiti jer je zauvek nestao.Okrecem se jos jednom da ih pogledam i navlacim opet tmurno tuborno lice i pocinjem da gledam pravo napred.Odjednom pogled mi zastaje,daha mi ponestaje,osecam neku vrelinu... telo se budi jer pogled mi zastaje na devojci koja je upravo ustala sa klupe i krenula u susret meni. Crvena kosa kao vatra kad gori u punoj snazi,zari i pali sve pred sobom,to je prvo sto sam primetio na njoj,koraci su joj bili malo nesigurni dal je to od umora,od vrucine,pomislio sam odmah mozda je hvata nesvest-u sebi molim boga da je to da pritrcim i pomognem da ne padne da zemlju.Milion misli kroz glavu prolazi u tim trenutcima.Nazalost nista od toga nije bilo pogledao sam dole a ona jednostavno je stala nesigurno na kamen.(kao kad se bambi nasao na ledu u onom crtanom filmu)To me je malo nasmejalo jer mi je  izmamilo mali osmeh na licu.Dok je prilazila video sam joj oci velike,plave poput mora.U kojima bi se delfini mogli kupati,ljudi ziveti i ptice leteti u beskrajna prostranstva vremena i prostora.Samo me je pogledala me je i nastavila dalje niz stazu,verovatno sam joj izgledao cudno jer ja sam i dalje imao onaj glupi mali osmeh prisecajuci se bambija na ledu.... Mimoisli smo se,i tad sam osetio miris njene kose,koze jednostavno neki opojan miris.Vratilo se sve zaljubljenost na prvi pogled,leptirici u stomaku.Onaj divni osecaj koji sam jednom imao i za kojeg sam mislio da je zauvek izgubljen negde tamo u proslost.Ali eto ga ... bio je on tu samo cekao u tami,u krajicku slomljenog srca i delovima duse.Cekao je priliku da se pojavi i da konacno da svoje misljenje i pokaze da nije nestao.... Neverovatan osecaj se vratio...Nastavljam opijen tom tajanstvenom zenom/devojkom lagano se okrecem da pogledam i zapamtim sto je moguce vise o njoj jer ostatak zivota cu tragati za njom dok je ne nadjem...Jer ipak udahnula mi je novi zivot,vratila me nazad sa ivice ponora i smrti.Resio sam taj dan da okoncam borbu da se jednostavno predam i padnem na zemlju u zemlju i ostanem tu nznm zbog cega su mi misli bile takve taj dan,dali zbog vrucine ili jednostavno sam dostigao svohu tacku.Neki je zovu tackom pucanja a ja sam joj taj dan dao ime tacka spasenja

Poruku je menjao/la STAMPI - Petak, 2018-01-12, 11:30 PM

Kad se okrenem i odem to ne znaci da je pobeda tvoja nego ne zasluzujes moje vreme

Serbia
31
poruka na forumu
174 1627

post # 5 | 2018-01-12 , 11:38 PM

STAMPI  jer ti to pises su to tvoji stihovi pesme :) ili si kopirao :)  jako lepo sve  :)  ruza

Neznam da opisujem sebe.al ajd da probam :D Dobra sam osoba. ko me upozna videce :) ne volim lazi. ogovaranja iza ledja. sve sto volim je istina u oci pa neka pukne :) volim da se druzim ,salim,zezam sve do neke granice koja postoji.Udata sam imam sina 17 godina. porodicna sam zena :D ne slusam .\?? kao rekla kazala.volim da provodim vreme za komjuterom. volim da pomazem drugima...ko me mrzi ...neka me poljubi u d.p. :) ko me upozna nece se pokajati da se druzi samnom :D /. eto pokusala sam :D :D :D

Galaxy
3
poruka na forumu
27 164

post # 6 | 2018-01-12 , 11:45 PM

Ako mislis zbog slika,one su ubacene namerno da se vide datumi,pisanja,edit-a(direktno sa FB ubaceno iz notes-a) Da nebi bilo da su prepisane,prekopirane itd ;) Ali jesu zasticene :)

62
poruka na forumu
253 2488

post # 7 | 2018-01-13 , 0:01 AM

Predivno Stampi! Samo nastavi da pišeš :)

"Ne ispravljaj budalu, mrzeće te zbog toga, ispravi mudrog čoveka on će te zbog toga ceniti"

Galaxy
3
poruka na forumu
27 164

post # 8 | 2018-02-05 , 5:58 PM

Jednoga dana shvatices sta si mi znacila u zivotu,kad prodje neko vreme i zaboravis bol koji sam ti naneo.Naneo sam ti ga jer si mi postala previse draga i znacajna u zivotu.Zeleo sam da te pustim da lutas kroz prostranstvo vremena,nadjes svoju srecnu zvezdu.Tamo negde daleko i budes srecna u zivotu kao nikad pre.Ja cu opet kao i uvek podici jos koji zid oko svog srca,ojacati postojece zidove i praviti se da mi nista nije.Ako se ikad desi da se sretnemo,pa mozda ce to biti trenutak koji smo toliko dugo trazili u prostoru i vremenu ....

Sedim... tako sam sedim i pustam pogled kroz prozor da se gubi lagano u ovom svetu bezosecajnih ljudi i bezlicnih tela.Odlazim u proslost kad bilo nam je bilo svejedno,kad bili smo deca... Otima mi se suza,ali i neka cudna osecanja tu naviru,svega se secam i odjednom se vracam u danasnje vreme.... Trzam glavom i zelim da se vratim kad nam je sve bilo ok i kad nas nije bilo briga ko je ko .... I opet je ta suza,jecaj,nemoc,patnja kao kad smo bili deca....Ali mnogo su sad cudni ljudi,sve je veoma tuzno i zalosno .... niko ne pokazuje emocije,nema vise necega sto smo kao deca iz sprdnje znali da kazemo "tuzan/a je" surovo vreme je donelo svega surovog,ako pokazes slabost pojesce te oni skrti na emocijama,a tebi jednostavno dodje da pustis suzu nebitno zbog cega i gde samo jednostavno da je pustis da izadje.Da se promoli izmedju svih bezlicnih ljudi i njihovih laznih osecanja i da tece svojim tokom.... Mnogi ce reci mani ga/je pijan/a je lud/a ali to nije tacno suza je nesto sto nikad nece moci da se sakrije.....

Added (2018-02-05, 5:43 PM)
Secam se, jos kao klinac, cesto sam cuo frazu: ''i nebo place...'' ... uglavnom se to culo prilikom ili nakon nekog tuznog dogadjaja...
Tek, nakon nekog vremena, i ja sam niz vetar izustio tu frazu... nekako samo za sebe, jer nikoga i nije bilo ko bi me mogao cuti...
Bio je to svakako jedan od onih dana, koji se urezu za duze nego zauvek... i zaista sam imao taj osecaj, da je i nebo plakalo, da li nadamnom, ili nad nama oboma...
Neko odgore je pustio suzu za nama... jer mi nismo uspeli... omanuli smo, mila moja... previse prepreka za nas dvoje, izranjavanih u prethodnim zivotnim bitkama...
Ipak, ostaje nada da ce, kako uvek biva, nakon kise Sunce izaci... sacekaj dugu, iscekuj je, kao i ja... pojavice se mozda nekad,jednom negde....

Poruku je menjao/la STAMPI - Ponedeljak, 2018-02-05, 5:59 PM

62
poruka na forumu
253 2488

post # 9 | 2018-02-08 , 9:32 PM

Stampi, oduševila me tvoja proza! :)

Galaxy
3
poruka na forumu
27 164

post # 10 | 2018-02-20 , 11:46 AM

Dok su prve pahulje padale ja sam se setio nas,ludi,bezbrizni i srecni drzeci se za ruke gazili smo taj sneg stiskajuci jedno drugo i uzivajuci gurajuci se sa decom oko nas.Pravili grudve i grudvali se,pokazivali kako se pravi snesko,andjeli u snegu.Ali zivot je kurva zajedno sa sudbinom u krevetu se igraju sa nama i nasim zivotima.Mi smo samo glumci i statisti u njihovom filmu neko dobije dobru ulogu a neko kao mi zavrsi u sporednim.Za neke je film prekratak a nekima previse dugacak,ja nznm kad se nas film zavrsio ... I zasto se zavrsio tako ali u jedno sam siguran nastavka i reprize nece biti.Nastavljam dalje u ulozi koja mi je data da ponekad glumim negativca,ponekad pozitivca ali u sustinin da glumim skoro svuda i skoro uvek.Sa laznim osmehom na licu a tugom u srcu,stvorim oko sebe jos koju barijeru i jos koji zid... Vremenom ga samo ojacavati i podizati visim,jer ipak bojati se i biti povredjen opet nije nesto sto bi se moglo preziveti,bojati se biti povredjen je nesto sto te koci.Kao kocnica ne dozvoljavati da krenes napred punom brzinom i projuris kroz ovo sto se zove zivot.Nadjes negde svoju srecnu zvezdu,svoje srecno mesto i zivis... glumis ono malo sto je ostalo od dobijene uloge,vec te uvek drzi negde na oprezu stalno se osvrcuci i pitajuci se dal je stvarno,dal je istina.Izgubis previse vremena razmisljajuci o tim stvarima a tvoja uloga se zavrsava ...

Forum » Razonoda » Pricaonica » Cudne misli (Neke cudne misaone zamisli :D)
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]