• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Starke - patike za sva vremena!!!
Starke - patike za sva vremena!!!



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-07-12 , 5:41 AM


Pre neprikosnovene vladavine Adidasa, Nike-a, Reebok-a.. i drugih danas poznatih brendova patika, svetom uličnog tabananja suvereno su gospodarile Conversove Starke. U svetu poznate kao Chuck Taylor All-Stars ili Chuck’s, a kod nas Starke, ove patike su obeležile jednu epohu, a kada se ta epoha završila Starke su status najprodavanijih patika svih vremena održale zahvaljujući pripadnicima subkulture koji nisu dozvolili da se sjaj ove svemoćne ZVEZDE ikada ugasi…

Malo zvezdane istorije
Rođenje Starki vezano je za sport koji je početkom 20. veka tek zadobijao profesionalne odlike koje ima danas. Kako tadašnji sportisti nisu imali nikakvu zvaničnu sportsku odeću i obuću, kompanija Converse je upravo u njima videla svoju priliku, naročito u košarkašima. Pre pojave prvog modela Konversovih Starki, Konvers je proizvodio gumene čizme i papuče, ali od 1917. godine kada su na tržište izbacili svoj prvi All Stars model, nesumnjivo je bilo da su sportsko tržište osvojili bez borbe.

Interesantna je i priča o tome kako su Starke postale zvanična obuća košarkaša. Kako košarkaši sredinom 20 –ih 20. veka nisu imali profesionalnu sportsku opremu, povrede su bile česte. Upravo nakon takve jedne povrede, košarkaš Chuck Taylor, otkrio je magične Starke, čiji je uskoro postao i zvanični promoter. U istoriji sporta 1921. godina ostala je zabeležena po presedanu kada je Konvers i zvanično zaposlio Tejlora kao svog promotera, što je bio prvi put da je neki sportista postao zaštitno lice neke kompanije ili proizvoda. Kako se Tejlor odlično pokazao na svojoj novoj ne-košarkaškoj poziciji, već 1923. godine njegov potpis dodat je na All-Star etiketu na kojoj je ostao do danas. Upravo zahvaljujući njemu Starke su postale i zvanična obuća NBA igrača.

Do 1966. godine Starke su se proizvodile samo u crnoj i beloj boji, a od 1966. na rafove prodavnica stižu i prvi “šareni” modeli. Upravo neke od tih prvih “šarenih” modela dizajnirao je Čak Tejlor, nekoliko godina pre smrti 1969.

Osim uspeha na sportskom tržištu, Starke su već 50-ih postale vrlo popularne i među mladima pa su ih razne urbane subkulture prihvatile kao jedno od svojih glavnih obeležja. Prvo su to bili sledbenici rockabillya, među pankere su ih progurali Ramonesi, a zvanični zastupnik među grunge generacijom bio je Kurt Kobein 90-ih. U godinama koje dolaze Starke su se održale samo zahvaljujući ovim urbanim subkulturama, jer su primat na tržištu patika preuzeli Adidas, Reebok i Nike koje su svojim modelima preplavili tržište raspoloženo za nešto drugačije. Ovo je 2001. godine dovelo do bankrota Konversa što je za posledicu imalo zatvaranje Konversovih fabrika širom sveta. Proces oživljavanja brenda koji je gospodario našim i nogama naših roditelja više od pola veka, počinje 2003. godine kada Nike preuzima Converse i obnavlja sjaj drevne ZVEZDE, otvarajući pogone za proizvodnju širom Azije. Bez obzira na sve nedaće, uspone i padove koje je ime All Stars pratilo tokom istorije, činjenica je da će Starke u toj istoriji ostati zapamćene kao najprodavanije i najpoznatije patike svih vremena, sa gotovo milijardu prodatih parova u svim delovima sveta. Ne otpisujte sjaj ove stare zvezde…


Fajlovi: 8786179.jpg (63.9 Kb)


Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 2 | 2013-07-12 , 9:30 AM

nikad ih nisam volela niti nosila,uzas su mi,al volim da ih vidim na nekom...


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








1667
poruka na forumu
317 1890



post # 3 | 2013-07-12 , 4:28 PM

'Starke - patike za sva vremena!!!' potpisujem B)


ஐ Vuk je možda slabiji od lava ili medveda ali zato, nikad ne igra u cirkusu. ஐ








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 4 | 2013-07-12 , 5:34 PM

Quote (Teicaaa)
'Starke - patike za sva vremena!!!' potpisujem


da mogu isla bi u njima i u grad :D :D :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 5 | 2013-07-12 , 6:48 PM

imam tri para... bordo, tamno plave i tamno zelene... to su tene u kojima sam odrasla... koje volim, u kojima sam ucila da vozim i najbolje se osjecam u njima....
neprikosnovene su :)


Fajlovi: 9150706.jpg (26.1 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








1203
poruka na forumu
58 815



post # 6 | 2013-07-12 , 8:31 PM

Meni se licno ne svidjaju jer mislim da mi ne stoje dobro ali volim da vidim druge osobe u sterkama :)








640
poruka na forumu
67 157



post # 7 | 2013-07-20 , 2:20 AM

Nisam goru patiku u životu nosio, a nanosao sam se svakakvih modela. Očaj u svakom smislu!










9
poruka na forumu
4 0



post # 8 | 2013-07-20 , 2:51 AM

Starke me podsecaju na kul profesorku francuskog :D


I kad padnem ustajem,ja imam svoj cilj i ne odustajem








131
poruka na forumu
53 225



post # 9 | 2013-07-22 , 11:24 AM

pa nisu lose podsecaju na 80 te :)


PARTIZAN FOREVER








48
poruka na forumu
4 89



post # 10 | 2013-07-24 , 7:41 PM

Imam 3 para, ljubičaste, ljubičasto-crne i sive. Uskoro kupujem plitke crne i martinke. Najbolje su i najlepše :D


don't do drugs, do me
do drugs and me
do drugs with me and then do me








314
poruka na forumu
15 192



post # 11 | 2013-07-30 , 2:09 AM

Quote (strumfeta_mala)
da mogu isla bi u njima i u grad


Ja idem :)

Obožavam starke i rado ih nosim svugdje :)







  KeX



69
poruka na forumu
225 1015



post # 12 | 2013-07-30 , 5:28 AM

mene odmah podsjete na onog Zheru iz Crvene Jabuke :( ... imam crne ... :D


Nepismen !








172
poruka na forumu
79 708



post # 13 | 2013-08-02 , 0:52 AM

Imam crne naravno ... imala sam i crvene al su otislo.. imam jos neke sivkaste sa tigrom xDD
Inace Zivele starke smrt maxaricama i slicnim xd


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








52
poruka na forumu
24 91



post # 14 | 2013-08-11 , 4:37 PM

Starke is not dead!


filozofija smotaliteta travologije u rizlogiji je smjesna






why so serious?
336
poruka na forumu
157 1941



post # 15 | 2013-08-11 , 7:20 PM

Imam jedan par :)




Forum » Razonoda » Upoznavanje » Starke - patike za sva vremena!!!
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]