• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: JokerHarley  
Forum » Film, Muzika i TV » Film » Potcenjeni i precenjeni filmovi, kao i glumci i glumice
Potcenjeni i precenjeni filmovi, kao i glumci i glumice



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2016-01-22 , 10:19 PM



Koji su to filmovi po vašem mišljenju?
Navedite i razloge zašto ih smatrate precenjenim, odnosno potcenjenim.
Zašto je neke filmove publika obožavala, a kod kritičara su loše prošli.

Što nas dovodi do glavnog "sastojka" svakog filma, glumaca i glumica.
Ko služi samo kao ukras pred kamerama?
Neki od njih nikada nisu otišli dalje od lepog prizora, dokazavši da talenat nije neophodan za uspeh.
I za koga možemo slobodno reći da je svojim talentom i posvećenošću kao rođen za to?



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 2 | 2016-01-23 , 9:24 PM

Ako cemo da se baziramo na poznatijim imenima onda bi bilo ovako nekako. kao

Precenjena lista:

- Glumica: Angelina Jolie. Iako vazi za neki "seks simbol" ja zaista ne vidim zbog cega, cak i u svojim najboljim danima je u najboljem slucaju bila prosecna sto se izgleda tice, a gluma je cista 0, kao da gledam nekog od onih kineskih robota sto se u zadnje vreme reklamiraju, 0 emocija, jednolicna u svakom smislu.

- Film/ovi: Ima ih dosta ali da kazemo generalno filmovi poptu transformersi 2 pa na vise (1 mi bio ok), Iron Man 2-3, Fast and Furious itd. Znaci sve veliki blokbasteri sa ogromnim budzetima ali totalno besmisleni, gomila efekata, eksplozija itd, u stvari citav film je jedan veliki specijani efekat koji nema nikakvu zanimljivu pricu. Evo recimo zadnji Fast and Furious ko kaze da je to "filmicina" treba malo da zastane, pogleda u ogledalo i shvati sta prica ako je u mogucnosti. Generalno svaki sem prva 2 je bio smesan ali ovaj zadnjih su otisli u SF/Superhero zanr, neke stvari ni vecina superheroja ne bi prezivela, i uz sve to prica 0. Generalno vecina filmova u zadnjih 10 godina sto se vise dize prasina i veci marketing zavrsi kao smor kad gledas (osim ako broj eksplozija nije odlika kvalitete).

- Reziser: Quentin Tarantino. Iako covek ima jebeno brilijantne (nema druge reci) ideje meni se licno ne svidja stil snimanja njegovih filmova, njegove ideje i normalan sistem snimanja bi me odusevile. Ko je gledao njegove filmove zna na sta mislim kad kazem stil snimanja...

- Serije: generalno sve teen serije koje mozemo da vidimo danas ( Shannara, Mortal instrument, TVD, PLL itd) o super mocnim manekenima sa trecerazrednim romansama koji uglavnom spasavaju svet. Dobre ideje sa losim izvodjenjem zarad kupljenja jeftini bodova kod najmladje publike.

Lista ispod nisu podcenjeni nego ljudi koji su u svakom smislu umetnici. :)

-Glumci: Christian Bale, Denzel Washington bilo da je drama, akcija, sf ovi ljudi daju sve od sebe, gde god da ih vidim znam da film valja i uopste mi ne treba necija preporuka da bi mu dao sansu.

- Podcenjene serije: Firefly, Farscape definitivno podcenjene ali serije koje svaki pravi SF fan zna napamet. Skroz originalne i mogu reci kultne serije koje mnogi odbiju zbog "losi efekata" itd, kome su efekti na 1 mestu taj ne zna sta je pravi SF. :)

Moze tu da se pise dosta al i ovo je previse. :)








1
poruka na forumu
0 0



post # 3 | 2016-02-10 , 6:24 PM

Ovo je odlicna tema o kojoj mozemo dugo, dugoooo... ;)

Danas kod gledalaca prolaze svakakve gluposti. Samo ako pogledamo koliko neki filmovi zaradjuju ili imaju pregleda na raznim sajtovima (poput raznih vampira, 50 nijansi, “nabudzenih” akcija…). Cudno je na kakvu praznu i besmislenu radnju i glumu ispod proseka ljudi potrose dva sata, a i plate da to odgledaju na velikom platnu! zbunjen

Glumice su potcenjene u poslu u odnosu na glumce. Naravno, uvek ima izuzetaka, ali smatram da nema dovoljno dobro napisanih i osmisljenih zenski uloga. Treba da ih ima vise... cao ruza

Za mene dva trenutno najbolja glumca, a koja su pritom potcenjena od strane sire publike su Christian Bale i Tom Hardy.
Svaka uloga Christian Bale je odigrana na vrhunskom nivou. Covek je predan i veoma talentovan glumac.
Smatram da je Tom Hardy najvise potcenjen u filmskom svetu, (nadam se da ce se to promeniti). Mnogi ga “pljuju” zbog nerazumnog govora. Ja ga razumem, a cini mi se i ostatak sveta, sem americke publike kod koje sve mora biti na cistom njihovom jeziku (zakljucak donosim na osnovu stranih foruma i diskusija koje su bile na ovu temu, bez zelje da nekoga vredjam). Ja uzivam u njegovim filmovima: The Revenant, Legend, Mad Max: Fury Road, Child 44, Locke, Warrior, RocknRolla i naravno BRONSON. Nadam se da ce Bale i Hardy ponovo zajedno raditi na nekom filmu pored The Dark Knight Rises. :) :) :)


Zivi bili i kvalitetne filmove gledali... :)






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 4 | 2016-02-11 , 1:30 AM

Precenjeni glumci: Ryan Gosling, Bradley Cooper i Daniel Craig.
Potcenjeni su mi Chris Pine, Ryan Reynolds, Aaron Paul, Sebastian Stan.
Precenjene glumice, naravno, Jennifer Lawrence i Natalie Portman, sa jednom jedinom ekspresijom lica, kao i Scarlett Johansson.
Potcenjene glumice su mi Amanda Seyfried, Olivia Wilde i Ema Stone, trenutno omiljena glumica.
Zaboravila sam sigurno nekog, al' sam se ovoga setila u trenutku.

Sto se filmova tice, previse ih je sa obe strane, necu da zapocinjem :)


"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 5 | 2016-11-16 , 9:42 PM

Potcenjen Jeffrey Donovan,iz Burn Notice-a..


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees


Forum » Film, Muzika i TV » Film » Potcenjeni i precenjeni filmovi, kao i glumci i glumice
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]