Pocetna » Film


Dobitnici Zlatnog Globusa 2021




  Ocenite članak: 0
pregleda: 214
Dodao/la: DzonDon
datum: 2021-03-01


Najbolja Drama:
- The Father
- Mank
POBEDNIK - Nomadland
- Promising Young Woman
- The Trial of the Chicago 7

Najbolja glumica u Drama filmu:
- Viola Davis, Ma Rainey's Black Bottom
POBEDNIK -Andra Day (The United States vs Billie Holiday)
- Vanessa Kirby, Pieces of a Woman
- Frances McDormand, Nomadland
- Carey Mulligan, Promising Young Woman

Najbolji glumac u Drama filmu:
- Riz Ahmed, Sound of Metal
POBEDNIK - Chadwick Boseman (Ma Rainey's Black Bottom)
- Anthony Hopkins, The Father
- Gary Oldman, Mank
- Tahar Rahim, The Mauritanian

Najbolji Mjuzikl/Komedija:
POBEDNIK - Borat Subsequent Moviefilm
- Hamilton
- Music
- Palm Springs
- The Prom

Najbolja glumica u Mjuziklu/Komediji
- Maria Bakalova, Borat Subsequent Moviefilm
- Kate Hudson, Music
- Michelle Pfeiffer, French Exit
POBEDNIK - Rosamund Pike, I Care A Lot
- Anya Taylor-Joy, Emma

Najbolji glumac u Mjuziklu/Komediji
POBEDNIK - Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)
James Corden, The Prom
Lin-Manuel Miranda, Hamilton
Dev Patel, The Personal History of David Copperfield
Andy Samberg, Palm Springs

Najbolja ženska sporedna uloga u filmu:
- Glenn Close, Hillbilly Elegy
- Olivia Colman, The Father
POBEDNIK - Jodie Foster (The Mauritanian)
- Amanda Seyfried, Mank
- Helena Zengel, News of the World

Najbolja muška sporedna uloga u filmu:
- Sacha Baron Cohen, The Trial of the Chicago 7
POBEDNIK - Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
- Jared Leto, The Little Things
- Bill Murray, On the Rocks
- Leslie Odom Jr, One Night in Miami

Najbolji režiser:
- David Fincher, Mank
- Regina King, One Night in Miami
- Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7
POBEDNIK - Chloe Zhao (Nomadland)
- Emerald Fennell, Promising Young Woman

Najbolji Scenario:
- Christopher Hampton and Florian Zeller, The Father
- Jack Fincher, Mank
- Chloé Zhao, Nomadland
- Emerald Fennell, Promising Young Woman
POBEDNIK - Aaron Sorkin (The Trial of the Chicago 7)

Najbolji Animirani film:
- The Croods: A New Age
- Onward
- Over the Moon
POBEDNIK - Soul
- Wolfwalkers

Najbolji strani film:
- Another Round (Danska)
- La Llorona (Gvatemala)
- The Life Ahead (Italija)
POBEDNIK - Minari (USA)
- Two of Us (Francuska)

Najbolja kompozicija:
- Mank - Trent Reznor, Atticus Ross
- The Midnight Sky - Alexandre Desplat
- News of the World - James Newton Howard
POBEDNIK - Soul - Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste
- Tenet - Ludwig Göransson

Najbolja originalna pesma u Filmu:
- Fight for You - Judas and the Black Messiah
- Hear My Voice - The Trial of the Chicago 7
POBEDNIK - Io Si (Seen) (The Life Ahead)
- Speak Now - One Night in Miami
- Tigress & Tweed - The US vs Billie Holiday

Najbolja serija - Drama
POBEDNIK - The Crown
- Lovecraft Country
- The Mandalorian
- Ozark
- Ratched

Najbolja glumica u dramskoj seriji:
POBEDNIK - Emma Corrin, The Crown
- Olivia Colman, The Crown
- Jodie Comer, Killing Eve
- Laura Linney, Ozark
- Sarah Paulson, Ratched

Najbolji glumac u dramskoj seriji:
- Jason Bateman, Ozark
POBEDNIK - Josh O'Connor (The Crown)
- Bob Odenkirk, Better Call Saul
- Al Pacino, Hunters
- Matthew Rhys, Perry Mason

Najbolja serija Mjuzikl/Komedija
- Emily in Paris
- The Flight Attendant
POBEDNIK - Schitt's Creek
- The Great
- Ted Lasso

Najbolja glumica u seriji Mjuzikl/Komedija:
- Lily Collins, Emily in Paris
- Kaley Cuoco, The Flight Attendant
- Elle Fanning, The Great
- Jane Levy, Zoey's Extraordinary Playlist

- POBEDNIK - Catherine O'Hara, Schitt's Creek

Najbolji glumac u seriji Mjuzikl/Komedija:
- Don Cheadle, Black Monday
- Nicholas Hoult, The Great
- Eugene Levy, Schitt's Creek
POBEDNIK - Jason Sudeikis, Ted Lasso
- Ramy Youssef, Ramy

Najbolja mini serija:
- Normal People
POBEDNIK - The Queen's Gambit
- Small Axe
- The Undoing
- Unorthodox

Najbolja glumica u mini Seriji ili Filmu:
- Cate Blanchett, Mrs America
- Daisy Edgar-Jones, Normal People
- Shira Haas, Unorthodox
- Nicole Kidman, The Undoing
POBEDNIK -  Anya Taylor-Joy (The Queen's Gambit)

Najbolji glumac u mini Seriji ili Filmu:
- Bryan Cranston, Your Honor
- Jeff Daniels, The Comey Rule
- Hugh Grant, The Undoing
- Ethan Hawke, The Good Lord Bird
POBEDNIK - Mark Ruffalo (I Know This Much Is True)

Sporedna ženska uloga u mini Seriji ili Filmu:
POBEDNIK - Gillian Anderson, The Crown
- Helena Bonham Carter, The Crown
- Julia Garner, Ozark
- Cynthia Nixon, Ratched
- Annie Murphy, Schitt's Creek

Sporedna muška uloga u mini Seriji ili Filmu:
POBEDNIK - John Boyega, Small Axe
- Brendan Gleeson, The Comey Rule
- Dan Levy, Schitt's Creek
- Jim Parsons, Hollywood
- Donald Sutherland, The Undoing



IZVOR