JSL: Šampion krunisan u Čačku

pregleda: 786
Dodao/la: cika_kristijan
datum: 2012-04-29

Partizan je u Čačku zvanično overio novu titulu, i to petu uzastopnu! Fudbaleri srpskog šampiona lako su na stadionu kraj Morave izašli na kraj sa davljenikom na tabeli domaćeg šampionata i finalistom kupa, ekipom Borca, savladavši ga sa 4:0 u 27. kolu Jelen Superlige. Ovo je crno-belima 24. titula prvaka države u klupskoj istoriji. I minule sezone "parni valjak" je titulu obezbedio na ovom istom stadionu savladavši Metalac. U narednom kolu na programu je 142. večiti derbi, kada će crno-beli pred svojim navijačima moći da proslave osvajanje nove titule.

Izabranici Avrama Granta do ubedljivog trijumfa nad "zebrama" stigli su golovima Saše Markovića u prvom, odnosno Ivanova i Dijare u drugom poluvremenu. U 39. minutu posle žestokog sudara sa Živanovićem u kaznenom prostoru, golman Vladimir Stojković nije mogao da nastavi utakmicu, a umesto njega gol gostiju branio je mladi Nikola Petrović. Prvi čuvar mreže je prilikom kontakta sa napadačem domaćina obnovio povredu čašice.

Gosti su poveli u desetom minutu iz prve ozbiljnije akcije. Posle nekoliko dodavanja, Saša Marković je sa dvadesetak metara prizemnim udarcem pogodio desni donji ugao gola Milojevića. Ovo je Markoviću bio prvenac u šampionatu. Na novi pogodak čekalo se do 63. minuta. Korner je izveo Tomić, Dijara na drugoj stativi glavom spustio loptu Ivanovu, a ovaj je rutinski, sa tri metra glavom smešta u mrežu. Bugarskom internacionalcu ovo je bio četvrti gol u prvenstvu.

U finišu meča Partizan postiže još dva pogotka. Deset minuta pre isteka regularnih 90 minuta posle odličnog prodora i nekoliko dobrih driblinga rezerviste Ninkovića, mladi vezista je uputio centaršut po zemlji, proigrao Dijaru, kome sa par metara nije bilo teško da loptu sprovrede u mrežu. Ovo je Senegalcu bio deveti gol u šampionatu. Isti igrač je stavio "tačku" na ovaj meč u 85. minutu. Ninković je uputio fantastičnu loptu u prazan prostor, a Dijara izbio sam pred Milojevića i rutinski loptu pospremio u mrežu.

Stadion: Kraj Morave
Gledalaca: 3.500
Sudija: Dejan Santrač (Pavliš)
Strelci: S. Marković 10, Ivanov 63, Dijara 80, 85
Žuti kartoni: Stanić, Maslać - Manga

Borac: Milojević, Reljić, Maslać, Alveš, Živković, Spirovski (od 66. Mugoša), Prodanović, Jeremić, Stanić, Pavićević, Živanović (od 69. Nikodijević).
Trener: Slavko Vojičić

Partizan: Stojković (od 39. Petrović), Aksentijević, Volkov, Rnić, Ivanov, Kamara, S. Marković, Tomić (od 84. Babić), Manga, S. Ilić (od 69. Ninković), Dijara.