Najlepši gol 2013. je već postignut?

pregleda: 762
Dodao/la: Gale
datum: 2013-07-25

Na prijateljskoj utakmici između Liona i Real Madrida viđen je pogodak koji će, nikakve sumnje nema, biti uvršten među najbolje koji su postignuti u 2013. godini.

Igrao se 20. minut kada je centaršut francuskog tima sa desne strane uputio loptu ka 22-godišnjem Klemenu Grenijeu. Okrenut ka desnoj aut-liniji a ne ka golu Madriđana, ovaj francuski reprezentativac je tada uradio nešto ne baš uobičajeno.

Telom se okrenuo ka sopstvenom golu, a volej, bez da je gledao metu, uputio ka mreži Reala. I pritom je baš tamo smestio, na više nego spektakularan način.

Lion je sredinom drugog poluvremena poveo sa 2:0 golom Lisandra Lopeza, ali su se penal Morate i pogodak Kazemira pobrinuli da Real izbegne poraz i meč okonča rezultatom 2:2.

Klemen Grenije je zahvaljujući svojim nastupima na poziciji ofanzivnog veziste već dogurao do seniorske reprezentacije Francuske, a igrao je i za sve njene mlađe starosne kategorije. U Lion je stigao kao 11-godišnjak i od tada nije menjao klupske boje.