Probili smo led i u odbojci

pregleda: 846
Dodao/la: cika_kristijan
datum: 2012-07-31

Muška odbojkaška selekcija Srbije savladala Tunis sa 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:18) u drugom kolu grupe B na Olimpijskom turniru.

Nakon dva poraza odbojkašica i poraza odbojkaša od SAD-a, konačno prvi trijumf za srpsku odbojku na Olimpijskim igrama.

Izabranici Igora Kolakovića savladali su selekciju Tunisa sa 3:0 u setovima u drugom kolu grupe B na Olimpijskim igrama u Londonu.

"Orlovi" su mirno otvorili meč i sigurnom igrom stigli su do vođstva od 1:0 u setovima (25:15).

U drugom setu Tunišani su pružili nešto jači otpor, ali nisu imali nikakve šanse da stignu do izjednačenja u setovima, pa naši momci i drugi deo igre rešavaju svoju korist (25:21).

U trećem setu je već bilo mnogo zanimljivije. Tunišani su se raspucali, srpski blok nije bio na nivou iz prethodna dva seta, pa se ulazi u neizvesnu završnicu.

Tunišani stižu do prednosti od četiri poena (22:18), koju do kraja seta i povećavaju za konačnih 25:20, pa se ulazi u četvrti, odlučujući set.

U četvrtom setu srpski odbojkaši igraju mnogo ozbiljnije i od samog starta diktiraju ritam. Na kraju privode meč kraju pobedom u poslednjem setu 25:18, iako je rezultat mogao da bude i ubedljiviji da nije došlo do opuštanja u samoj završnici.

Najbolji igrač srpske reprezentacije bio je Aleksandar Atanasijević koji je osvojio čak 24 poena.

Naredni meč Srbija igra 2. avgusta protiv Nemačke sa početkom u 10:30 po našem vremenu.