Real savladao Bayern, odluka o finalisti Lige prvaka na Allianz Areni

Ocenite članak: 0
pregleda: 669
Dodao/la: Lovepuzzles
datum: 2014-04-24

Real Madrid je večeras savladao minhenski Bayern sa 1:0 u okviru prve utakmice polufinala Lige prvaka.

U uvodnim minutama utakmice, tim Pepa Guardiole prijetio je preko Marija Mandžukića, Arjena Robbena i Tonija Kroosa.

Međutim, Madriđani su poveli nakon sjajne akcije koju je počeo Cristiano Ronaldo. Portugalac je dugom loptom pronašao sunarodnjaka Fabija Coentraoa koji ubacuje u peterac Bayerna gdje se našao Karim Benzema koji bez problema šalje loptu u mrežu Manuela Neuera.

Nakon toga su se zaredale prilike na obje strane. Di Marija i Cristiano Ronaldo šutirali, ali nisu uspjeli savladati njemačkog golmana.

U nastavku, najbolji igrač svijeta ponovo je šutirao, ali je Neuer ponvo odlično odbranio.

Robben i Ribery su pokušavali solo akcijama, ali nisu uspjeli probiti večeras odličnu Realovu odbranu.

Mogli su Madriđani do 2:0 u 68. minuti, ali je Neuer odbranio odličan Ronaldov šut. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Finalistu Lige prvaka saznat ćemo naredne sedmice nakon uzvratne utakmice na Allianz Areni.