• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Knjige.
Knjige.






78
poruka na forumu
8 11



post # 1 | 2012-02-14 , 5:40 AM

Koje su vase omiljene knjige i zbog cega? Sta prvo zapazite kod knjige, kako pisac pise, o cemu pise ili sta? Da li ste citali neku knjigu i imali osecaj kao da se to desava ispred vas, kao da dozivljavate to? Za koju knjigu se kaze da je dobra knjiga i zasto?








249
poruka na forumu
75 51



post # 2 | 2012-02-14 , 1:46 PM

pa knjige uglavnom citam po preporuci prijatelja,roditelja,pozovem profesorku i pitam je ponekad za savet....ili citam na netu o njoj......omiljene su mi lovac na zmajeve,alhemicar,noc demona,dveri kuce mrtvih,put ljubavi :) eto,to su one koje su ostavile jak utisak na mene i citao sam ih vise puta......ja kazem da je dobra bas kada ispuni to iscekivanje da se toliko uzivimo u nju kao da se desava ispred nas i kada te tera da je citas i da ne prestajes.


...resiv da ti pisam pesna,ali nemam rima,toa je dokaz deka si neinspirativna,prazna i nikakva,gnusna rgja i gnida.....

Mogu svemu da se oduprem,izuzev iskusenju :)
Nije bitna duzina stapica,vec magija u njemu!
Dva je drustvo,tri je orgija...





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 3 | 2012-04-25 , 3:05 PM

ne volim da citam knjige,a i nemam vremena :)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-04-30 , 3:08 AM

Quote (LoveDamon)
Koje su vase omiljene knjige i zbog cega? Sta prvo zapazite kod knjige, kako pisac pise, o cemu pise ili sta? Da li ste citali neku knjigu i imali osecaj kao da se to desava ispred vas, kao da dozivljavate to? Za koju knjigu se kaze da je dobra knjiga i zasto?


Volim da citam, ali u poslednje vreme i nisam mnogo aktivna sto se citanja tice, vec provodim vreme na netu gledajuci filmove i serije i to je pocelo da me nervira :) pametnije bi mi bilo da vreme koje provedem na netu, odvojim za citanje neke dobre knjige :)

Smatram da je dobra ona knjiga koja drzi paznju, koja te tera da je procitas u jednom dahu. Iz koje mozes nesto da naucis.
Volim psiholoske knjige i price, mada volim i krimi romane.

Volim da citam Koelja, Agatu Kristi, Sidni Seldona, preporucila bi svima da procitaju knjigu Tajna, Moc pozitivnog misljenja, Alhemicar, Na obali reke Pjedre itd.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








287
poruka na forumu
36 149



post # 5 | 2012-05-03 , 11:31 PM

Zaista je žalosno koliko ljudi toga propuštaju NE čitajući.. Knjige su jedine nepresušne riznice znanja.. Svaka riječ koju pročitamo zapravo obogati naš život..

Jer postoji izreka: " Progovori da vidim tko si!", a ako zapravo ne znamo što reći, znamo li uopšte tko smo mi...

Svaka knjiga je dobra na svoj način, ne može se reći da neka knjiga nije dobra.. To je sve stvar percepcije čitaoca..

Iskreno, ja volim da čitam naučnu fantastiku, trilere i krimiće.. Ali jedina nezaboravna knjiga je Lovac na zmajeve..

Takođe bih svima preporučio da pročitaju knjige o Sherlocku Holmesu, Nemezu, Posljednje carstvo: Red magle...


Poruku je menjao/la 1divljak1 - Cetvrtak, 2012-05-03, 11:34 PM


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 6 | 2012-05-08 , 10:11 AM

ja obozavam da citam knjige al od ovog neta covjek ne moze nista pravo mi je draho sto je crko da odmorim dusu

Sto se tice zanrova volim dorta sirok krug
Jedino sto stvarno ne volim to je Andric na njega sam alergicna :D

Procitala sam sve knjige od Agate Kristi
Volim Mirjam
Den brauna obozavam Davincijev kod ram procitala citavih 5 puta
Andjele i demone 3 puta
Svima bi preporucila knjigu Princeza

Added (2012-05-08, 9:11 AM)
---------------------------------------------
joj zaboravila sam Hari Potera njega obozavam



НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








1354
poruka na forumu
453 256



post # 7 | 2012-05-08 , 12:14 PM

Volim da citam, al nemam vremena, trenutno nemam mnogo vremena zbog faksa prema tome za sada nista od knjigica.
Inace Milica Jakovljevic mi je omiljena spisateljica a knjiga MirJam, Gordost i Predrasuda, ranjeni orao i jos neke. . .


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








95
poruka na forumu
28 222



post # 8 | 2012-05-10 , 10:02 PM

Volim kvalitetne knjige, jezim se na laka stiva!

Momo Kapor je covjek genije, njegova djela citam... ma ne citam- gutam!!
Svima ga preporucujem!

U zadnje vrijeme sam se navukla na SF knjige, a u pauzi izmedju dvije SF obavezno citam Momu!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








748
poruka na forumu
21 81



post # 9 | 2012-05-11 , 3:36 PM

omiljene knige,na drini cuprija,i svi delovi gospodara prstenova










  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 10 | 2012-05-11 , 3:38 PM

Omiljena kniga i jedina koji sam procitao je bila prva lektira za u prvi razred osnovne ... Zoki Poki ... :) Pa sad vi vidite koliko ja citam knige :D










748
poruka na forumu
21 81



post # 11 | 2012-05-11 , 3:42 PM

ace1, :)













2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 12 | 2012-05-11 , 6:47 PM

King_of_Kings, e svaka ti cast za na drini cupriju ja sam prvu stranu procitala jedno 50 puta i nisam znala sta sam procitala :D toliko mi je zanimljivo jednostavno mrzim ivu andrica i malim slovom mu pisem ime :D

zaboravila sam da napisem da volim Borisava Stankovica procitala sam sve njegove knjige a Necistu krv znam napamet kad god mi je dosadno nju citam

a iz djetinjstva mi je u najljepsoj uspomeni ostala knjiga 20000 milja pod morem i uvjek je rado ponovo procitam :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 13 | 2012-05-11 , 6:55 PM

Quote (Boyana82)
e svaka ti cast za na drini cupriju ja sam prvu stranu procitala jedno 50 puta i nisam znala sta sam procitala

Plavusa lol










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 14 | 2012-05-11 , 6:59 PM

ace1, ahahahaha nisam bila plava kad sam je pokusala citati :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








56
poruka na forumu
2 6



post # 15 | 2012-05-12 , 1:50 PM

hmm zadnja knjiga sto sam je procitao bila je ucenje kod don juana od castanede a procitao sam sve od 5 prijatelja inace nevolim da citam ima puno boljih stvari koje mogu da radim umjesto da citam ili drukcije nemam vremena za citanje


Forum » Opste diskusije » Nauka i Obrazovanje » Knjige.
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]