• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » On musliman, ona katolkinja
On musliman, ona katolkinja






74
poruka na forumu
2 24



post # 1 | 2014-11-14 , 10:49 PM

Pozdrav svima. Da ne dužim previše, preći ću odmah na stvar. Prije par dana sam izašao s djevojkom, koja mi se stvarno sviđa, na kafu kako bi se malo bolje upoznali. Stvar je u tome, kako sam već napisao, da smo različite vjeroispovjesti, za što sam ja mislio da nema nikakve veze, jer sam odgojen na taj način da poštujem i cijenim svaku osobu bez obzira na bilo kakve razlike. Kako smo se znali od prije, ona je svojim roditeljima već rekla za mene i tu je nastao veliki problem. To veče na kafi mi je i sama rekla kako joj roditelji ne dopuštaju da bude s nekim ko nije iste vjere kao i ona. To me strašno pogodilo, jer zaista nikad nisam slutio da bi tako nešto moglo biti razlog da dvoje ljudi ne budu zajedno. Ispričala mi je kako je dobila strašne prijetnje od strane roditelja ako se usudi stupiti u takvu vezu. Naravno, iz poštovanja prema njoj, rekao sam kako je shvatam i da joj ne želim stvarati probleme s roditeljima. Međutim, nisam mogao sebi dati oduška, pa sam na internetu počeo čitati na raznim portalima mišljenja drugih ljudi o takvoj vrsti veze i vidio sam kako ne postoje konkretni razlozi ni u Islamu, ni u Katoličanstvu da se ne stupi u takvu vezu. Sad me zanima vaše mišljenje o tome svemu, da li da jednostavno pokušam prigušiti osjećaje ili da budem uporan u ovome? Hvala unaprijed.








98
poruka na forumu
6 61



post # 2 | 2014-11-14 , 11:14 PM

Koliko si dugo ti sa njom u vezi?








74
poruka na forumu
2 24



post # 3 | 2014-11-14 , 11:22 PM

Nismo još uvijek u vezi, njeni roditelji se ne slažu s tim. To i jest problem u cijeloj situaciji.








98
poruka na forumu
6 61



post # 4 | 2014-11-14 , 11:30 PM

Pa dobro koliko dugo se znate?








74
poruka na forumu
2 24



post # 5 | 2014-11-14 , 11:33 PM

Studiramo na istom fakultetu, tako da se može reći da se znamo poprilično dugo. Nismo se tako intenzivno družili u početku, ali zadnjih mjesec dana smo skoro svaki dan zajedno.








98
poruka na forumu
6 61



post # 6 | 2014-11-14 , 11:41 PM

E pa dobro..ja nisam neki strucnjak za to i ne mogu ti mnogo pomoci to moras ipak sam da odlucis ja mogu da ti kazem moje misljenje :)

Dobro je sto to nije nista ozbiljno...ocigledno da njeni roditelji su malo cudni po tom pitanju cim joj brane da ima decka druge vere...sta bi tek bilo da je nesto ozbiljnije Boga pitaj koje bi probleme imao ti a mozda i ona..ja bi to tu prekinuo i zadrzao ako je moguce drugarski odnos a ako ne onda onda najbolje da jendo vreme ne komunicirate kako bi se to smirilo izmedju vas...

Naravno postoji i druga varijanta a to je da odes sa njom kod njenih da te upoznaju mozda promene misljenje..mada cisto sumnjam..

Glupo bi bilo da krijete tu vezu jer mozda bi imalo neke posledice ako bi njeni roditelji saznali..ne znam kakvi su ljudi ali opet treba popricati sta im to toliko smeta...

Eto to su ti neke 2 varijante ili kreni dalje ili pokusajte da popricate sa njenima..mada ne znam ni sto ona to prica svojima kad vi niste jos ni u vezi ali oke...

Da sam ja na tvom mestu ja bi krenuo dalje..i ne bi gubio vreme tu da stvaram njoj probleme u porodici a mozda i sebi a da to nije nesto toliko ozbiljno








74
poruka na forumu
2 24



post # 7 | 2014-11-14 , 11:56 PM

Njeni roditelji žive u inostranstvu, tako da će to sa upoznavanjem ići malo teže. Tebi hvala na mišljenju, cijenim to.








2620
poruka na forumu
330 2814



post # 8 | 2014-11-16 , 2:56 PM

Kralju, ja nisam ekspert za medju-verske odnose i malo ko jeste, jer je malo ko prosao kroz takvu situaciju.
Ali mogu da ti kazem da uradite ono sto ti i ona mislite da je ispravno i dobro za vas.


Najbolje su žene koje nisu svesne svoje lepote. Kada ih posmatrate, a one to osete, porumene iako više nisu devojčice. Traže mrlju po haljini ili brišu maskaru ispod očiju jer misle da ih zbog toga gledate tako. Najlepše žene su najjednostavnije. ♥








100
poruka na forumu
108 243



post # 9 | 2014-11-16 , 3:51 PM

To ti je klasicna prica kod nas na balkanu .
Slicnu situaciju sam imao i ja ,i zavrsila se neslavno ... raskidom .

Tako da jedino rijesenje koje ce prihvatiti njeni je da predjes na njenu vjeru pa tek onda ce da razmotre ostale opcije(jesi li za nju ili ne),ali ce se tada mozda tvoji roditelji buniti zbog toga.A posto se znate mjesec dana,niste u ozbiljnoj vezi i ne mislis je zeniti ,taj rizik koji trebas preuzeti nije vrijedan .Zamisli predjes i ona te ostavi nakon godinu dvije ?

Isto vazi i za nju ,jedina opcija da bude sa tobom u braku(vezi) je da ona predje na tvoju vjeru i da preuzme sve rizike koje to nosi ,od toga da ces je mozda ostaviti ,da ce izgubiti roditelje i svega ostalog.
.Zato trazite dalje gdje ce vas manje glava boliti ,nije jedina/i .

Tako da je to zacaran krug.Ovo sve pisem ako cete slusati svoje roditelje i slijediti vjeru, a ako necete e onda je to nesto sasvim drugo .. Onda je sve jednostavnije ,i vrijedi ono pravilo "Hoces me ,hocu te" . Ako se volite bicete zajedno bez obzira na sve i svakoga . ;)

PS:Samo da znas ,ljubav ne pobjedjuje uvijek i sa sobom cesto nosi odredjene rizike i gubitke ;)


Poruku je menjao/la adnan84 - Nedelja, 2014-11-16, 3:53 PM


Tražeći ono što mi treba, a što ni sam ne znam tačno šta je, išao sam od čoveka do čoveka, i video sam da svi zajedno imaju manje nego što imam ja koji ništa nemam, i da sam kod svakoga ostavio ponešto od onoga što nemam i što tražim.

Ivo Andrić

Kako je čudan i glup insan. Izgubi zdravlje stičući bogatstvo. Zatim da bi povratio zdravlje potroši bogatstvo. Uništi sadašnjost brinući se za budućnost, a u budućnosti plače prizivajući prošlost. Živi kao da mu smrt nikada neće doći, a umire kao da se nikada nije ni rodio.





  Admin



1928
poruka na forumu
663 2820



post # 10 | 2014-11-16 , 5:22 PM

Quote d3xt3r ()
Međutim, nisam mogao sebi dati oduška, pa sam na internetu počeo čitati na raznim portalima mišljenja drugih ljudi o takvoj vrsti veze i vidio sam kako ne postoje konkretni razlozi ni u Islamu, ni u Katoličanstvu da se ne stupi u takvu vezu.


Konkretan razlog je zadrtost/inat ili kako god hoces da ga nazoves. To je sve nametnuto od malih nogu eto ona je katolkinja sto je rodjena u porodici katolika pa im smeta sto si musliman, da je rodjena u porodici muslimana ili pravoslavaca danas bi bila jedna od njih itd (isto vazi za sve primere). Ocenjivati ljude po tome je glupost po mom licnom misljenju. :)

Ono sto hocu da kazem je da ta veza moze da uspe samo ako ste oboje svesni da su te podele nametnute i vestacke i da vas zabole za ono sto drugi misle to jest da ste jedno sami sebi bitni i vasa sreca. Posto su ljudi takvi da komentarisu ne samo roditelji vec i prijatelji, komsije, rodbina jednostavno morate biti jakog karaktera da se izborite ili u najboljem slucaju da se uopste ne obazirete na te izjave. )

Ako i jedno od vas dvoje misli da moze da obe strane onda je to vec osudjeno na propast posto ako su roditelji tako zadrti onda se nikada nece pomiriti i uvek ce biti busenja, podbadanja, potezanja tema itd. Treba roditeljima dati do znanja da je vas zivot samo vas i da se nista ne pitaju i ne mogu da uticu na vas i vae izbore. :)

Sve u svemu to zavisi od vas dvoje i nikoga vise, da li ste dovoljno zreli i jaki ili cete da idete linijom manjeg otpora posto "eto tako je red."

Samo da kazem da nisu svi takvi, sto vise danas je mnogo manje tih sto su zadrti po tom pitanju, srecom vecini takve stvari ne smetaju niti obracaju paznju na to, bitno im je kakav si covek. :)





  Orion



203
poruka na forumu
228 1631



post # 11 | 2014-11-17 , 11:54 AM

Evo reći ću i ja nešto kratko i bez uljepšavanja :)

Čim je cura rekla roditeljima za vas, tebe, time je po meni pokazala kako je i sama nesigurna po pitanju vas odnosno tebe.
Reakcija roditelja je očekivana. Dokle god joj roditelji vide da joj mogu reći ne, reći će a ona dokle bude uvlačile druge ljude u vaš odnos neće ništa biti od toga. I da pređeš na katoličanstvo, uvijek će te smatrati muslimanom, znaš kakvi su ljudi na Balkanu, da ne spominjem tek one manje sredine.

Žao mi je, ti si htio nju a ona je grabila druge, jbg
Stoga, ako se nastavi tako i dalje, skloni se od nje dok nisi dublje zaglibio :)


╔═══╗ ♪
║███║ ♫ [ ғʀᴇᴅᴅɪᴇ ᴍᴇʀᴄᴜʀʏ - A kind of magiC ]
║ (●) ♫
╚═══╝♪♪ ▄ █ ▄ █ ▄ ▄ █ ▄ █ ▄ █
ᴍɪɴ●- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ●ᴍᴀx








592
poruka na forumu
208 1412



post # 12 | 2014-11-17 , 3:42 PM

Radi veze ne bi predložio iko od vas dvoje da menja religiju. Najviše utiče koliko ste vi religiozni a ne vaši roditelji i dal vam to smeta. Prvo mislim da bi najbolje bilo da se sa njom dogovoriš jer njeno mišljenje je tu bitnije a vezu i probleme možete skriti i rešiti dok ne vidite šta raditi dalje. Ako mislite stupiti u brak kasnije il nešto jedno od vas valjalo bi promeni religiju kojoj pripada. Poenta je da ako se odlučite na taj korak u praksi će vam ta različitost smetati (društvu ne međusobno) . Svi sad govore o jednakosti ili tolerantosti jer je moderno, al ako rešiš sa nekim provesti ceo život i zasnovati vlastitu porodicu vera il boja kože neće ti pomoći ni spremiti ručak il išta. Ako je toj devojci važnije mišljenje njenih roditelja nego vlastito onda predlažem da ne stupate u neku vezu već provodite dane kao kolege sa studija i prijatelji.








74
poruka na forumu
2 24



post # 13 | 2014-11-18 , 0:29 AM

Hvala vam svima na vašim odgovorima. Lijepo je vidjeti neke stvari iz tuđe perspektive :)


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » On musliman, ona katolkinja
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]