• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Bermudski trokut
Bermudski trokut




Grad Zagreb
33
poruka na forumu
0 2



post # 1 | 2011-06-01 , 8:35 PM

Groblje Atlantika, Zona sumraka, Vražji trokut, Rub izgubljenog svijeta, Trokut smrti, Bermudski trokut - sve su to nazivi za imaginarno područje na Atlantiku uz koje se vežu misteriozne priče o nerazjašnjenim nestancima brodova, ljudi i zrakoplova, neobičnim svjetlima, vodenim vrtlozima i sličnim pojavama.

Riječ je o području Atlantika kojemu San Juan u Portoriku na Karibima, Fort Lauderdale na Miamiju, te Bermudsko otočje čine vrhove "vražjeg trokuta".

Ovisno o izvorima, u Bermudskom trokutu se od vremena Kristofora Kolumba do danas dogodilo od 200 do 1000 nesreća. Howard Rosenberg, pisac zaintrigiran tajnama Trokuta, u svojim je istraživanjima prikupio podatke o 8000 poziva u pomoć američkoj Obalnoj straži samo tijekom 1973. godine, te podatak da je u ovome stoljeću "vražji trokut" bez traga odnio više od 50 brodova i aviona.
Bizarni događaji zabilježeni na ovom području datiraju još od vremena kad je Kolumbo doplovio nadomak obalama srednje Amerike. I sam Kolumbo bio je svjedokom neobičnih događanja u Trokutu: pri plovidbi njegovih brodova Nina, Pinta i Santa Maria 1492. godine kompas je poludio, a Kolumbo i posada vidjeli su čudna svjetla na nebu, o čemu postoje zapisi u brodskom dnevniku.
Tajanstvenim tragedijama u Bermudskom trokutu naknadno je pripisano i otkriće broda Mary Celeste: brod je 1872. godine nestao, te nađen napušten na pučini, oko 400 milja izvan kursa New York-Genova kojim je plovio prije nestanka. Nije bilo traga života desetero članova posade.

Najpoznatiji dođaj vezan uz Bermutski trokut, zasigurno je, Let 19., 5. prosinca 1945. godine kad je pet mornaričkih bombardera misteriozno nestalo na rutinskom zadatku, a nestao je i avion upućen u potragu. Ukupno, bez traga je nestalo 27 ljudi.

Ima još mnogo misterioznih nestanak, ali što miste o tome? je li to još jedna laže koju novinari samo napuhuju ili nije? Vjerujete li u tu?


Words can say what love can do.








119
poruka na forumu
15 180



post # 2 | 2011-12-01 , 5:58 AM

Ja sam mislio da se to zowe , bermudski trougao, a ne trokut. . . ali da werujem da postoji!








10
poruka na forumu
0 10



post # 3 | 2011-12-02 , 8:23 PM

Trougao ili Trokut,svejedno je.U Srbiji se kaže trougao,dok mislim da se u Hrvatskoj kaže trokut ako se ne varam.


No signature...








1597
poruka na forumu
77 196



post # 4 | 2011-12-03 , 0:18 AM

Sve je to isto,kad sam bio mali za bermudski trogao smo mislili nesto drugo. blahblah facepalm





  Cara



53
poruka na forumu
43 263



post # 5 | 2011-12-05 , 1:38 PM

Quote (MolderFBI)
Ja sam mislio da se to zowe , bermudski trougao, a ne trokut. . .

ovisi di se nalazis kod nas se kaze bermudski trokut isto tako ja sam mislila da se pise zove a ne zowe smile
virujem da je vecina toga istinita al ima i puno napuhanih stvari biggrin


Poruku je menjao/la dalmatinka - Ponedeljak, 2011-12-05, 1:40 PM


I biće još...pogrešnih izbora, odluka... ali, jedno je najvažnije...sebi san dovoljna... i na sebe ponosna... Jedinstvena... Tvrdoglava... Svoja... Drugačija....








552
poruka na forumu
154 381



post # 6 | 2012-02-27 , 4:25 PM

Vjerujem da je istina ! A ima li kakvih filmova o Bermudskom trokutu ???


Dafuq did i just Read ?








478
poruka na forumu
107 311



post # 7 | 2012-03-14 , 11:41 PM

Ja vjerujem da ima tu nešto, i ne vjerujem da novinari to previše napuhavaju već suprotno. Čitala sam jednom neku knjigu o misterijama svijeta, i moram reći da postoji mnogo nerazjašnjenih stvari ili su možda razjašnjene samo nam to zataškavaju %)


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 8 | 2012-03-25 , 9:59 PM

Koliko verujem, toliko i ne verujem.
Koliko su dokazi realni, toliko su i nerealni.

Sve je moguce, pa i to. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 9 | 2012-04-04 , 5:45 PM

ma ima tu nesto ja mislim i vjerujem onoj teoriji o pojacanoj gravitaciji

koliko god mi ne bili sujeverni ili sta vec cuda oko nas se dogadjaju i dogadjace se


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 10 | 2012-05-08 , 0:35 AM

Quote (Dark_Lord)
A ima li kakvih filmova o Bermudskom trokutu ???

Ima dokumentarci za to...
Btw koliko ja znam, gledao sam to na tv-u, kao najrelevantni dokaz...ako se to tako moze rec, da je to zbog magnetnog polja u taj deo, da tamo je nekako poremeceno magnetno polje i zato se to tako desava...znaci ljudi (naucnici) su ispitivali nad 100 mjesta na planutu i da ima i jos jedan takav trokut pronadjen oko indije, japan i indonezije mislim, jer je i tamo zabjelezano da je magnetno pole poremeceno, ama taj nije "toliko strasan" kao ovaj kod Bermude. :) Pozz.










287
poruka na forumu
36 149



post # 11 | 2012-05-08 , 1:02 AM

Zapravo vjerujem u to, jer sam negdje gledao svjedočenja ljudi koji su prosli kroz Bermudski trougao.. Zapravo je to bio neki let, koji je na 10 min. nestao sa svih radara.. u stožeru se već digla panika i počeli su sa organiziranjem potrage.. Kada se taj avion ponovo pojavio na radarima, svi su bili zbunjeni.. Nakon što su sletjeli, primijetili su da su svi satovi koji su bili u avionu kasnili 10 minuta za onima van aviona.. Čudno, ali putnici zapravo nisu ništa osjetili, a piloti govore da su cijelo to vrijeme imali komunikaciju sa stožerom.

Meni jedna od najzanimljivijih priča i BT..


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 12 | 2012-05-08 , 1:05 AM

znam za to, jer ja i imam taj dokumentarac gledao, a mislim da ga imam i na pc ...i za jedan drugi takav let...recimo od bermude do majami, ako let treba trajati 1 sat, ovaj ga je prosao za 20tak min....i jos dosta toga ima u taj dokumentarac objasnjeno :D










287
poruka na forumu
36 149



post # 13 | 2012-05-08 , 1:13 AM

Da, da... Zaista zanimljiva stvar.. A spomenuli ste da se jedno slično mjesto nalazi u blizini Japana.. To je mjesto na kojem nestaju brodovi, i Japanci su odlučili da ga istaže.. Sakupili su tim najboljih naučnika, dali im brod sa vrhunskom opremom i poslali ih na taj dio mora ( tu dubina prelazi nekih 6000 m.).. Nakon nekoliko dana, izgubili su komunikaciju sa njima, i poslije su pronašli brod kako plovi bez ijednog člana posade..


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 14 | 2012-05-08 , 1:31 AM

e vidis, ja taj podatak nisam ga znao, da su pracali ljudi, samo sam znao da su otkrili i tamo jedno takvo mjesto :)










287
poruka na forumu
36 149



post # 15 | 2012-05-08 , 1:34 AM

I o tome postoji par dokumentaraca.. Savjetujem ti da ih potražiš... Zanimljive stvari...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!


Forum » Opste diskusije » Misterije » Bermudski trokut
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]